WINTER WOOLIES SHOW 19TH NOVEMBER 2017 RESULTS

CLASS 1. Youngstock

1st Eleanor Catt – Doyian Gold-Dun Sovereign – m

2nd.Megan Gregory – Little Oscars Mavis Cruet – nm

CLASS 2. Mountain and Moorland Small

1st.Liz Gregory – Little Oscars Buzz Lightyear – mn

2nd.Daniella Bygrave – Razz – nm

3rd.Megan Gregory – Little Oscars Mavis Crust – nm

4th.Hannah Galbraith – Valley – m

CLASS 3. Mountain and Moorland Large

1st .Shanta Sloan – River Song – m

2nd.Eleanor Catt – Pentriod Caruso – m

CLASS 4. Veteran

1st.Leucha Ciarla – Tally – m

2nd.Jade Hill – Missing Piece Molly – nm

3rd.Eleanor Catt – Pentriod Caruso – m

4th.Lily Rudpath – Barkway Wedding March – nm

CLASS 5.Coloured Horse/Pony

ODD

1st .Eleanor Catt – Doyan Gold-Dun Sovereign – m

2nd.Leucha Ciarla – Tally – m

3rd.Daniella Bygrave – Razz – nm

COLOURED

1st.Sarah Galbraithe – Boy-C – m

2nd.Ella Joy – Missing Piece Molly – nm

3rd.Kerrie-Ann Baldwin – Khiana – nm

4th.Sarra Bond – Bubbles – nm

CLASS 6. Foreign Breeds

1st.Lily Spachman – Riha – nm

2nd.Eleanor Catt – Doylan Gold-Dun Sovereign – m

3rd.Kerri-Anne Baldwin – Khiana – nm

4th.Jo Parker – Aiken Fan Leon – m

CLASS 7.Riding Club Horse

1st .Eleanor Catt – Doylan Gold-Dun Soveriegn – m

CLASS 8. Hunter Type, horse/Pony

1st.Caitlin Borland – Drumacre Dreamcatcher – m

2nd.Sarra Bond – Bubbles – nm

3rd . Lily Rudpath – Barkway Wedding March – nm

4th.Shanta Sloan – River Song – m

CLASS 9. Cob

1st – Ella Joy – Missing Piece Molly – nm

2nd.Gill Northern – Waverhead Bess 2nd – nm

IN HAND CHAMPION – Eleanor Catt , Doylan Gold-Dun Sovereign – M

RESREVE IN-HAND – Sarah Galbraithe - Boy

CLASS 10.Best Turned Out

1st.Lili Rudpath – Barkway Wedding Path – nm

2nd.Caitlin Borland – Drumacre Dreamcatcher – m

3rd.George Deville – Barkway Extravagance – nm

4th.Kerri-Anne Baldwin – Khiana – nm

CLASS 11.Lead Rein

1st . George Deville – Barkway Extravagance – nm

2nd.Oscar Darton – Ernford Butler – nm

CLASS 12. First Ridden

1st.George Grace – Andalyase Suger Plum – nm

2nd.Shanta Sloan – River Song – m

3rd.Lily Rudpath – Barkway Wedding march – nm

CLASS 13. Novice Horse/Pony

1st.Kate Murphy – Hartsbury Marflower – m

2nd.Jo Parker – Aiken Fan Leon – m

3rd.Vee Taheri – Sinfield – Harry – nm

4th.Gina Neave – Bella – nm

5th.Lily Sparkman – Riha – nm

6th.Kerri – Anne Baldwin – nm

CLASS 14.Mountain and Moorland Small

1st.Daniella Bygrave – Razz – nm

2nd.Leucha Ciarla – Tally – m

CLASS 15.Mountain and Moorland Large

1st.Sophie gates – Tommy – nm

2nd.Shanta Sloan – River Song – m

CLASS 16.Pony Club Pony

1st.Caitlin Borland – Drumacre Dreamcatcher – m

2nd.Sophie Gates – Tommy – nm

CLASS 17. Riding Club Horse – No Entries

CLASS 18. Coloured Horse/Pony

1st.Daniella Bygrave –Razz – nm

CLASS 19. Foreign Breeds – No Entries

CLASS 20. Veteran – No Entries

CLASS 21. Hunter Horse/Pony

1st. Gina Neave – Bella – nm

2nd.Caitlin Borland – Drumacre Dreamcatcher – m

CLASS 22. Cob

1st.Gina Neave – Bella – nm

2nd .Shanta Sloan – River Song – m

RIDDEN CHAMPION – Gina Neave – Bella – nm

RESERVE RIDDEN CHAMPION – Sophie Gates - nm